O mnie

Marek Mickaniewski - Audyty energetyczne i remontowe
Marek Mickaniewski

Nazywam się MAREK MICKANIEWSKI. Prowadzę firmę doradczo projektową EKO AUDYTOR. Jestem również wykładowcą na studiach podyplomowych z zakresu audytu oraz certyfikacji energetycznej, prowadzę szkolenia z programów komputerowych. Jestem autorem artykułów do prasy fachowej. Należę do Zrzeszenia Audytorów Energetycznych.

Często zadaję osobom, z którymi rozmawiam, pytania: „Czy wiesz jakie spalanie na 100 km ma twój samochód? A czy wiesz ile paliwa w ciągu roku zużywa Twoje mieszkanie, dom, biurowiec? ”

Okazuje się, że wszyscy znają swoje samochody, ale prawie nikt nie wie ile energii zużywa jego budynek. Drożeje benzyna, rosną też koszty ogrzewania budynku. Nie wiem co zrobić aby samochód mniej spalał, ale jestem specjalistą w ograniczaniu zużycia energii w budynku.

Wykonuję między innymi audyty energetyczne potrzebne do uzyskania kredytów i dotacji na termomodernizację budynku. Taki dokument może wykonać każdy. Lecz nie każdy potrafi go zrobić tak, aby został pozytywnie zweryfikowany i w efekcie dał korzyści inwestorowi np. w postaci premii termomodernizacyjnej lub dotacji.

Sporządzam również świadectwa charakterystyki energetycznej, które są wymaganym dokumentem podczas zgłaszania każdego nowego budynku do użytkowania, a także podczas sprzedaży lub wynajmu.

Pomagam projektantom wykonując projektowane charakterystyki energetyczne tak, aby już na etapie uzyskania pozwolenia na budowę zapewnić spełnienie przez budynek wymagań prawnych związanych z energooszczędnością.

Zajmuję się też szkoleniami, które, według opinii uczestników, w profesjonalny sposób przygotowują do zawodu audytora energetycznego i wyjaśniają zawiłości przepisów w tym zakresie.

Aby dowiedzieć się więcej na temat audytów energetycznych oraz świadectw, a także tego, w jaki sposób mogę pomóc Twojej firmie lub Tobie zaoszczędzić na kosztach ogrzewania, zmniejszyć rachunki za energię lub paliwa oraz poczuć się naprawdę komfortowo w swoim domu lub biurze, zapoznaj się z działem OFERTA, a następnie skontaktuj ze mną.